Baza wiedzy

5 najczęściej popełnianych błędów przez kupującego CB

Jeżeli już zdecydowaliśmy się na zakup zestawu CB, warto dowiedzieć się czegoś na ten temat. Nie tylko po to aby sprzedawca nas nie oszukał ale także po to aby wybrać i skonfigurować najbardziej optymalne dla nas rozwiązanie. Dlatego też przygotowałem listę 5 najczęściej popełnianych błędów popełnianych podczas kupna CB Radia wraz z akcesoriami.

 

Najczęściej popełniane błędy przez kupującego CB Radio

 

BŁĄD 1 – Zbyt duży koszt CB Radia

Prawdą jest, że zazwyczaj najtańsze oferowane na rynku produkty, są też najniższej jakości. Takich produktów powinniśmy się wystrzegać. Kupno radia noname co najmniej grozi słabym działaniem całego zestawu, w najgorszym może doprowadzić do uszkodzenia go. Z drugiej jednak strony wydawanie kosmicznych pieniędzy na radio także mija się z celem. Wszystkie CB Radia są tej samej mocy 4w. Jedyne różnice między nimi to funkcje w jakie są wyposażone. Dla jednego użytkownika wystarczającym wyborem będzie bardzo dobre radio President Teddy ASC wyposażone w automatyczną blokadę szumów ASC i szybki dostęp do kanału 19, dla innego użytkownika te 2 proste funkcje to za mało i jego wyborem będzie 2 krotnie droższy model President Harry III Asc, który dodatkowo będzie oferował funkcję VOX – automatycznego włączania nadawania,  SCAN – dzięki której radio potrafi przeszukiwać kanały w poszukiwaniu trwających rozmów i innych.

Ilość pieniędzy jaką należy przygotować na zakup radia zeleży od naszych potrzeb. Ilość produktów dostępnych na rynku jest ogromna i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Porównanie CB radia

BŁĄD 2 – Zbyt mały wydatek na antenę CB

Bardzo często użytkownicy są za bardzo skupieni na samym radiu i wydaje im się, że to właśnie radio jest najważniejszym elementem całego zestawu. Nic bardziej mylnego. Nawet najlepsze radio będzie słabo funkcjonować ze słabej jakości anteną. Co więcej mizerna antena może doprowadzić do spalenia końcówki mocy nawet najlepszego CD Radia.

Tylko dobrej jakości anteny, od sprawdzonych producentów gwarantują znakomitą jakość działania.

Jak wybrać antenę CB

BŁĄD 3 – Brak dostępu do reflektometra

Niestety mitem jest, że antena wyjęta prosto z pudełka będzie działać bez zarzutów. Aby cały cieszyć się nienagannym odbiorem i nadawaniem musimy zestroić antenę. W tym celu można zakupić dedykowane do tego celu urządzenie (reflektometr) lub podjechać do kompetentnego serwisu i tam dokonać pomiaru i odpowiedniego ustawienia zestawu CB.

BŁĄD 4 – Komfort ponad wszystko

Podobnie jak w przypadku doboru radia w przypadku anteny musimy odpowiedzieć sobie na fundamentalne pytanie do czego to ma służyć. Bardzo często, niestety komfort użytkowania nie idzie w parze z użytecznością. Nie rzucające się w oczy krótkie antenki najczęściej mają zasięg do 3 km, w mieście ten dystans może się jeszcze skrócić. Długie ponad 150cm anteny dają dużo większe zasięgi rzędu 20km i mniejsze zakłócenia, jednak nie każdy ma ochotę mieć na dachu tak długą antenę.

BŁĄD 5 – Używany sprzęt i okazje cenowe

Podobnie jak w codziennym życiu, dostajesz to za co płacisz. W przypadku sprawdza się to w 100%. Użytkownicy bardzo często dokonują zakup używanych akcesoriów CB narażonych na różne warunki pracy min. atmosferyczne. Sprzęt ulega deformacjom, mikropęknięciom itp. Nic dziwnego, że całość potem nie działa jak należy

Warning: Undefined array key "sfsi_plus_copylinkIcon_order" in /usr/home/slosik/domains/cbradio24.pl/public_html/wp-content/plugins/ultimate-social-media-plus/libs/sfsi_widget.php on line 302 Warning: Undefined array key "sfsi_plus_mastodonIcon_order" in /usr/home/slosik/domains/cbradio24.pl/public_html/wp-content/plugins/ultimate-social-media-plus/libs/sfsi_widget.php on line 304